Cartoon Network Türkiye
Cartoon Network Türkiyeye Hoşgeldiniz! Lütfen Giriş Yapınız , Eğer Üye Değilseniz Lütfen Üye Olunuz!
Sayın Cartoon Network Türkiye...
Cartoon Network Türkiye
Cartoon Network Türkiyeye Hoşgeldiniz! Lütfen Giriş Yapınız , Eğer Üye Değilseniz Lütfen Üye Olunuz!
Sayın Cartoon Network Türkiye...
Cartoon Network Türkiye
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cartoon Network Türkiye

AnasayfaKapıAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Cartoon Network Türkiyeye Hoşgeldiniz! Forumuzun Bütün Kaynaklarından Yararlanabilmek İçin Üye Olmalısınız! İnşallah Değerli Vakitinizle İyi Vakitler Geçirirsiniz... İyi Vakit Geçirmeniz Dileğiyle Hoşçakalın! Powered By : Cartoon Network Türkiye

bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir?

2 posters
YazarMesaj
Masqurade56
Paylaşımcı Üye

Paylaşımcı Üye

Lakap : quantum
Ruh Hali : bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? Capkin10
İşletim Sistemi : bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? Yk-xp
Tutuğum Takım : bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? 85352110
Müzik Türü : bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? Rockkj4
En Sevdiğiniz Çizgi Film : bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? Johnny10
İnternet Sağlıyıcım : bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? 9mlifg10
Pokemonun : bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? 07896ec1e4e5f92a22ee30f2594664f1
Sanal Hayvanım : bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? Singe410

bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? Empty
MesajKonu: bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir?   bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? I_icon_minitimePtsi Ekim 11, 2010 10:38 pm

ADIM 1
Bakugan oynamak için iki kişi gerekmektedir. Bakugan’da oyuna her zaman yaşça en küçük olan taraf başlar.

ADIM 2

Her oyuncu oyuna en az 3, en fazla 6 kartla başlayabilir. Oyun iki farlı şekilde oynanabilmektedir. Küçük oyunda her oyuncuda her renkten birer tane Ana Kart, Yetenek Kartı, önceden belirlendiyse bir tane bakugan tuzağı ve üç farklı çeşitte bakugan bulunmalıdır. Büyük oyunda 6 Ana Kart, 6 Yetenek Kartı, 2 Bakugan tuzağı ve 6 farklı Bakugan bulunmalıdır.

ADIM 3

Her oyuncu kendinden 2 kart uzakta olacak şekilde rakibinin tarafına Ana kartını yüz üstü koyar. Kartlar bir savaş olana dek açılmazlar.

ADIM 4

Oyun alanına koyulmuş kartlar birbirlerine temas etmelidir ve ilk elden bir yetenek kartı oynayamazsınız.

ADIM 5

Amacınız Bakugan’ınızı Ana kartlara yuvarlamaktır, bir Ana kartta Bakugan’ınız varken rakip Bakugan aynı karta yerleşirse Savaş başlar. Eğer bir Ana kart üstüne iki tane kendinize ait Bakugan yerleştirirseniz ve oyun alanında başka Ana kart yoksa direkt olarak o kartı kazanırsınız. Eğer başka bir Ana kart varsa ve boşsa o zaman Bakugan’ınızı bu karta yerleştirmeniz gerekir, bu kartta düşman Bakugan varsa Savaş başlar! Eğer Bakugan’ınız rakip Bakugan’ı kartın üstünden devirmeyi başarabilirse otomatik olarak o eli ve Ana kartı kazanırsınız.

ADIM 6

Savaşın galibini belirlemek için G-Power’a bakınız. G-Power Bakugan’ınızın üstünde yazmaktadır. Bakugan’ların savaştığı kartı çevirin ve basitçe Bakugan’ın özelliğine göre kartın üstünde bulunan G-Power puan artırımını Bakugan’ınızın G-Power puanıyla toplayın. En çok G-Power’ı olan rakibinin Bakugan’ını ve asıl ihtiyacı olan Ana kartı kazanır.

ADIM 7

Oyunu kazanmak için tek yapmanız gereken başlangıçta seçtiğiniz oyun moduna göre 3 veya 6 Ana kartı ilk kazanan olmak.

Öneriler ve Uyarılar;

Eğer elinizde Bakugan kalmadıysa o eli pas geçmek zorunda değilsiniz. Kullanılmış hanenizden Bakugan alıp onunla oyuna devam edebilirsiniz. Beraberlik alıp oyuna devam edebilirsiniz. Beraberlik alıp onunla oyuna devam edebilirsiniz. Beraberlik halinde Ana karta ilk yerleşen Bakugan oyunu kazanmış sayılır.

Kartlar

Yetenek Kartı: Yetenek bir savaşın beklide en stratejik kartıdır. Yetenek kartlarının gücü göz önünde bulundurularak, oyuncuya bir savaşta sadece tek bir yetenek kartı kullanma izni verilimiştir. Diğer kart türlerinin aksine Yetenek kartlarının g-pıwer arttorma etkisi yoktur. Bunun yerine HSP sayısı verir ve yetenek zorlama özelliği vardır. Doğru zamanda doğru Yetenek kartını kullanarak en çıkmaz anlarda bile galip gelebilir, rakibinizi stratejik zekanızla alt edebilirsiniz.

Karakter Kartı: Her Bakugan’a özel olarak bir Karakter kartı bulunmaktadır. Normal kartlarda olduğu gibi bir karakter kartıda 6 G-Power desteği ve 1 HSP sayısından oluşur. Karakter kartı bir bakugan karakterini taşıyacak ve onun üzerinde durduğunda G-Power’ını ikiye katlayacak olması bakımından farklılık gösterir. Eğer bir bakugan kendi karakter kartı üzerinde duruyorsa gücünü inanılmaz derecede arttırır ve neredeyse yenilmez olur.

Geçit Kartı: Bakuganların üzerinde durduğu karttır. Ayrıca geçit kartları Bakugan Kartları içerisinde en temel olan karttır ve savaş sırasında bir oyuncunun en fazla ihtiyaç duyacağı kartların başında gelir. Kart, G-Pwer gücünü arttırmakta kullanılır. Normal Kart, her Bakugan’ın geldiği gezegene bağlı olarak dağılım gösterir. HSP sayısı kartın alt kısmında bulunur. Bu özellik Bakugan savaşının kazananının belirlenmesi için kullanılacaktır. İyi bir Bakugan oyuncusu kartların özelliklerini çok iyi bilir ve savaş sırasında onları zekice kullanır.

Komuta Kartı: Komuta kartı Bakugan savaşına şaşırtıcı hamleler getirir. G – Power gücünü artırır. Bir komuta kartı kullanıldığı zaman her iki oyuncu da kartın kurallarına uymak zorundadır. Komuta kartını kullanan oyuncu önemli bir avantaja sahip olur ve bir anda savaşın galibi olabilir. Bakugan savaşında gerçekten önemli yeri bulunan bir karttır

Başlangıç Kartı: Bakugan savaşına başlamadan önce kullandıkları karttır. Üzerinde Bakugan Çemberi vardır. Oyuncu 3 parmağıyla Bakugan Çemberi olan tarafı kendine bakacak şekilde gösterir ve ‘Bakugan Saha Açıl ‘ diye bağırıp Bakugan Çemberi’ni rakibine gösterir. Sonra oyuncular Vestoria boyutuna giderler ve dünyalaır görür. Kartta ayrıca bakugan topu çıkabilmesi normal bir durumdur. Gökten kart yağdığında ilk önce bu kart gelmiş ve sonra içinden bakugan topu çıkmış.

Kader Kartı: Tüm Bakuganları yok eden boyutuna gönderen karttır. Bu kart Masqureade’e ait bir karttır.

Karakterler

Dan: Sevimli bir insandır. Kandine çok güvenir. Bakuganı Pyrus Drogo’dur. Ateş elementinde görev alır.

Masqurade: Başkalarıyla bakugan oynar ve onların bakuganını kader boyutuna gönderir. Bakuganı Darkus Hydranoid’tir. Karanlık elementini kötüye kullanır. Çok kötü biridir. 38. Bölümde Dan ile maç yaparken, Dan Masqureid’i yener. Masqureid’i takımına davet eder. Fakat Masqureid bunu kabul etmez ve gerçek kimliğini ortaya çıkarır. Gerçek kimliği Alice’dir.

Alice: BAkugan oynamaz ama bakugan ile ilgili çok bilgilidir. Büyük babası Vestoria’ya bir boyut açmış ve kendini farklı bir dünyada bulmuştur. Çok sevimli ve iyi yürekli, bir o kadar da utangaçtır. Kendisi Masqureid’dir.

Shun: Çok deneyimli bir bakugan oyuncusudur. Dedesi bir samurai olmasını ister, ama o bakugan oynar. Gösteriş yapmayı çok sever. Bakuganı Ventus Skyress’tir. Hava elementinde görev alır. ( Not: Bir bölümde Aliceden tuttuğu görülmüştür. Alice’den Hoşlanıyor olabilir.)

Julie: Hep mutludur. Çölde yaşar. Bakuganı Subterr Gorem’dir. Toprak elementinde görev alır.

Maruca: İyi yürekli ve zeki bir çocuktur. Ailesi çok zengindirç Bakuganı Aquoss Preyas’tır. Su elementinde görev alır.

Runo: İyi yürekli bir insandır. Dan’le çoğu zaman tartışır. Bakuganı Heos Tigerra’dır. Işık elementinde görev alır.
Masqurade56
Paylaşımcı Üye

Paylaşımcı Üye

En Sevdiğiniz Çizgi Film : bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? Johnny10
Pokemonun : bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? 07896ec1e4e5f92a22ee30f2594664f1

MesajKonu: Geri: bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir?   bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? I_icon_minitimePtsi Ekim 11, 2010 10:39 pm

emeğe saygı
Masqurade56
Paylaşımcı Üye

Paylaşımcı Üye

MesajKonu: Geri: bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir?   bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? I_icon_minitimePtsi Ekim 11, 2010 10:39 pm

teşekürünüzü bekliyorum
Masqurade56
Paylaşımcı Üye

Paylaşımcı Üye

MesajKonu: Geri: bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir?   bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? I_icon_minitimePtsi Ekim 11, 2010 10:44 pm

şimdi size gundival invaders i anlatacağım
hazar23
Gelişmiş Üye

Gelişmiş Üye
hazar23

İş/Hobiler : Öğrenciyim bakugan oynamaya bayılırım
Lakap : Marucho
Ruh Hali : bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? Seviml10
İşletim Sistemi : bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? Yk-vista-ultimate
Tutuğum Takım : bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? E4e3b510
Müzik Türü : bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? Popgw0
Cinsiyeti : bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? Kadin
En Sevdiğiniz Çizgi Film : bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? Dexter10
İnternet Sağlıyıcım : bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? Prkixe11
Pokemonun : bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? C137e0546384363e3cc1d9c0c957b892
Sanal Hayvanım : bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? 3d-cra10

İtibar
İtibar:
bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? Left_bar_bleue100/100bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? Empty_bar_bleue  (100/100)
MesajKonu: Geri: bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir?   bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir? I_icon_minitimePerş. Kas. 18, 2010 11:43 am

ADIM 1
Bakugan oynamak için iki kişi gerekmektedir. Bakugan’da oyuna her zaman yaşça en küçük olan taraf başlar(Masqurade56).

ADIM 1
Bakugan oynamak için en az 2 kişi gerekir.Bakugan'da oyuna her zaman G gücü düşük olandan başlar(hazar23)

bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» bakugan nasıl oynanır ve özelikleri nelerdir?
» CS:Source Nasıl Online Nasıl Oynanır ?
» nefret ettiğiniz hayvanlar nelerdir?
» ed edd eddy özelikleri
» Burcunun Temel Özelikleri