Cartoon Network Türkiye
Cartoon Network Türkiyeye Hoşgeldiniz! Lütfen Giriş Yapınız , Eğer Üye Değilseniz Lütfen Üye Olunuz!
Sayın Cartoon Network Türkiye...

Cartoon Network Türkiye


 
AnasayfaKapıSSSAramaKayıt OlGiriş yap
Cartoon Network Türkiyeye Hoşgeldiniz! Forumuzun Bütün Kaynaklarından Yararlanabilmek İçin Üye Olmalısınız! İnşallah Değerli Vakitinizle İyi Vakitler Geçirirsiniz... İyi Vakit Geçirmeniz Dileğiyle Hoşçakalın! Powered By : Cartoon Network Türkiye

Paylaş | 
 

 Bakugan bölüm listesi

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Dan_Kuso
Bilgili Üye

Bilgili Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 190
Yaş : 19
Nerden : Smackdown'dan
İş/Hobiler : Smackdown'ı İzlemek Raw İzlemek
Lakap : Jeff Hardy (Jeff Zor)
Ruh Hali :
İşletim Sistemi :
Tutuğum Takım :
Müzik Türü :
Cinsiyeti :
En Sevdiğiniz Çizgi Film :
İnternet Sağlıyıcım :
Sanal Hayvanım :
Points : 226
Kayıt tarihi : 17/03/10

İtibar
İtibar:
100/100  (100/100)
MesajKonu: Bakugan bölüm listesi   Ptsi Nis. 26, 2010 8:20 pm

Bu bölümlerde türkiye gösterimleri de dahildir. Bakugan'ın 2.sezonu 19 Şubat 2010'da Cartoon Network'te yayına girmiştir. 1 Mart 2010'da ise TNT'de yayına başlamıştır. Bakugan'ın 2.Sezonu 26 Mart 2010 (Cuma) tarihinde GAME OVER adlı bölümüyle sona ermiştir ve 2 Sezon 52 bölüm sürmüştür. Yeni serisi Bakugan: New Vestoria'nın Mayıs ayında başlayacağı bekleniyor.
#Bölümün adıYönetmenOrjinal Gösterim (ABD)Türkiye GösterimiÜretim Kodu
1'"The Battle Begins"'
"Mücadele Başlıyor"
Mitsuo Hashimoto24 Şubat 200819 Eylül 2009101
Bir gün Dan, parkta Akira'ya karşı bir kavgaya hazırlık yapar. Ama Shuji'nin (Akira'nın ağabeyi), Dan'ın rakibi olduğunu bulur. Bir karşılaşma, takip eder, karşılaşma esnasında Dan'ın, bir ejder figürü çabalıyor olan bir Dragonoid'in bir görüşü var. Karşılaşma, devam eder, ve Dan kazanır. Dragonoid, perde arkasından (alemden) Bakugan'dan ve o noktadan neyin ileri olduğunu açıklamaya başlar, bütün karşılaşmalada savaşanlar, Bakugan'ın, adil bir oyundan daha çok olduğunu fark eder.
2'"Masquerade Ball"'
"Masquerade Topu"
Mitsuo Hashimoto24 Şubat 200826 Eylül 2009102
O, çok yetenekli ve esrarengiz bir Bakugan oyuncusu, maskeli baloyu adlandırdığı gibi görünür, Bakugan Savaşçıları'nın, dünyanın etrafında bütün Bakuganlarını çalmaktadır. Dan'in, arkadaşlarının tümünü duyduğu zaman, o, ona bir sonu koymayı kararlaştırır, ve meydan okumalar, bir karşılaşma görünür, onun intikamını alması için Dan'da evesdropping olan Shuji tarafından önü kesilir,tek ve yeniden kaybeder. Sonra, görünür, ve Dan, buluşur, ve dövüş, üzerindedir! Ama maskeli balo (Masquerade) gizli bir silah tutar, onun son ölümüne onun rakibine yollayan bir kötü kader kartını çağırır. Dan, iki kez kaybeder ve, eğer o, yeniden kaybederse, onun Bakuganı, Dragonoid, sonsuza dek kaybolacak!
3'"A Feud Between Friends"'
"Arkadaşlar Arasında Anlaşmazlık"
Mitsuo Hashimoto7 Mart 200803 Ekim 2009103
Masquerade Rikimaru adında genç bir Bakugan oyuncusunu ona çok özel bir Bakugan vererek tutar.Across'ta ise Dan Masquerade ile yapacağı rövanş için eğitime başlar.Drago hala Dan'in taktiklerinde tereddütlü olsada onla Vestroia'yı kurtarmaya yardımcı olabilecek bir ekip kurmaya karar verir.Rikimaru ile yaptığı maçta kazanmanın eşiğinde olan Dan,ölümcül olabilecek bir ihtimali görmezden gelerek Drago'yu oyuna sürer ve Drago "Yükselen Ejder" adlı bir tekniği kazanmak için kullanır.Ancak Drago Dan'e olan güvenini yitirmiştir.Drago Dan'e yaptığının ne kadar riskli olduğunu konuşunca,Dan Drago'yu nehire fırlatır.
4'"Dan & Drago"'
"Dan ve Drago"
Mitsuo Hashimoto15 Mart 200810 Ekim 2009104
Etrafında Drago olmadığı için Dan çok zor durumdadır. Okul arkadaşı Ryo'nun laptobunu düşürür ve çalışmaz Ryo kendini üzgün hisseder. Sonra Masquerade, Ryo'ya Dan'a karşı bir kavga ve bir dolu kazanç yaratır! Dan, Drago'yu bulur, Ryo telafi için Dan'la savaşmak ister. Savaşta Dan onu yener ve Masquerade'in Ryonun üstüne yüklediği intikamı yokeder. Ama henüz Masquerade işin sonunu görmemiştir!
5'"Runo Rules"'
"Runo'nun Kuralları"
Mitsuo Hashimoto22 Mart 200817 Ekim 2009105
Dan ve Runo ilkkez website dışında tanışmışlardır ve aynı şehirde yaşadıkları için şaşırırlar! Dan yanlışlıkla BakuPod'unu düşürür ve sonra almaya gider. Runo onu bulur ve uyarılır. Nehrin aşağısında Masquerade tarafından gönderilen çocukla Dan'in gideceği maça Runo gider. Tatsuya ismindeki çocukla yarışır ve Dan, Runo'dan yeni stratejiler öğrenir.
6'"A Combination Battle"'
"İkili Maç"
Mitsuo Hashimoto29 Mart 200824 Ekim 200916
Lunapark'ta Runo atlı karınca Dan ise zıplayan kuraya binmek ister. Lunapark'ta 2 çocuk Dan ve Runo'ya meydan okur Dan yenilir.(Runo'da Bakuganın'ın enerjisi bitince yenilir) 1. çocuk gücünün tamamını harcar 2.'side savaşır. Ama Runo ve Dan birlikte savaşınca 2 çocuğunda Bakuganı gider. sonra Dan parasını sosisli takolara harcadığı için Runo ile atlı karıncaya binmek zorunda kalır.
7'"Bakugan Idol"'
"Bakugan İdolü"
Mitsuo Hashimoto05 Nisan 200831 Ekim 2009107
Marucho gizlice Dan'in mahallesine taşınır ve ayrıntılı bir karşılama ortaya koymaktadır. Başka bir yerde, ünlü pop grubu ikilisi, Jenny ve Jewels onları bir iş teklifi de reddedemez hale getirir. Masquerade ile temas etmektedir. Pop grubu, Marucho'nun Hoşgeldini Parti'sinde çarpışırlar ve Bakugan Savaşçıları karşı yüzyüze gelir.
8'"Girls Just Wanna Have Fun"'
"Kızlar Sadece Eğlenmek İster"
Mitsuo Hashimoto12 Nisan 20087 Kasım 2009108
Jenny ve Jewels maçın kontrolunü ellerinde tutarlar, fakat Preyas özel bir yetenekle onları mağlup eder. Sonra Drago, Vestoria'nın hikayesini anlatır, ve sonra Vestoria'ya gelen insanın isminin Michael olduğunu anlatır, o bilim adamı Dr. Michael Gehabich olarakta bilinir.
9'"Fight Or Flight!"'
"Ya Savaş ya da Kaç!"
Mitsuo Hashimoto19 Nisan 200814 Kasım 2009109
Masquerade, iki çocuğu yönlendirir, Kosuko ve Takashi, onlara kader kartını kullandırır. Onalr arkdaşı Ai'nin kardeşini onlara yardım etmek için alırlar. Onlar yem olurlar ve yakında Runo ve Marucho, havalimanında website dostları Alice'i almaya gideceklerdir. Bu arada, Dan kaybolur ve Drago, Ai'nin kardeşi hakkında onu oyarır. Savaş sırasında Runo ve Marucho savaşın dışındadır. Şanski Alice'in ikili maçta puanlarda ustadır, ve arkadaşının kazanması için koç olur. Ama Alice kendi mücadelesinde savaşırken; o bir karanlık sırda gelcekten çok etkilenir!
10'"A Perfect Match"'
"Mükemmel Bir Maç"
Mitsuo Hashimoto26 Nisan 200821 Kasım 2009110
Julie ve çocukluk arkadaşı Billy, bir Bakugan savaşçısıdır. Billy konuşan Bakuganı - Cycloid, Julie'yi yener, ve Julie'ye bunu bulduğunu söyler. Sonra Julie, Subterra Gorem olarak bilinen Bakugan'ı bulur. Julie'nin, Billy'i başka bir maçta yenmesine yardım eder.
11'"Grandpa's Got A Brand New Bakugan"'
"Büyük Baba Yeni Bir Bakugan Aldı"
Mitsuo Hashimoto3 Mayıs 200828 Kasım 2009111
Marucho ve Runo Masquerade'e karşı daha güçlü olabilmek için Dan'e haber vermeden,Shun'u aralarına katılmaya çağırırlar ancak Shun'un bir şartı vardır:Maç yapıpı Shun'u yenmeleri.Shun,Runo ve Marucho'yla 2'yekarşı 1 karşılaşmak istediğini söyler ve maç başlar.Runo ve Marucho çok çabalamalarına rağmen Shun ikisinide yener.
12'"Bakugan Stall"'
"Bakugan Vuruşu"
Mitsuo Hashimoto10 Mayıs 20085 Aralık 2009112
Aice, esrarengiz Hal-G'nin akrabası olduğunun farkına varır, ama tedirginliğini atıp dostlarına onunla bir bağı olduğunu cesaretle söyler. Bu arada, Dan, Shun'la yaptığı son savaşı hatırlar ve o, Shun'un neden oyunu terketmesini keşfeder. Shun'un annesi, ona çok özel bir Bakugan verir, Skyress, Shun ona iyi bakar.
13'"Just For the Shun of ıt"'
"Sadece Shun İçin"
Mitsuo Hashimoto17 Mayıs 200812 Aralık 2009113
Masquerade, dünyadaki tüm çocukların Bakuganlar'ını yoketti ve savaşçılar onu durdurmaları gerek. İstemeyerek, Dan, Runo ve ve Marucho'yu, Shun'un kurduğu başka gruba koyar. Onlar Shun'un evine gelirler, Masquerade zaten ordadır! Onlar Shun'un, Masquerade'den yana olduğuna inanmazlar. Fakat Dan inanır, onlara meydan okur ve Bakugan'ı Drago'yla birlikte , Shun ve Masquerade'e karşıdır. Shun, Drago'yu, Kader Boyutu'na gönderebilir yada eski dostu Dan'le onu Masquerade'ye karşı dönmeyi inandırır?
14'"The Story of Vestroia"'
"Vestroia'nın Hikayesi"
Mitsuo Hashimoto24 Mayıs 200819 Aralık 2009114
İlk 10'a giren Bakugan oyuncularının 5'i Masquerade'in evine davet edilir. Naga yerinden çıkabilmesi dünyadaki tüm Bakugan'ların altedilmesi gerektiğinden onlara güvenir. Sonra Dan ve arkadaşları , Alice'in bilimadamı büyükbabası altı ay önce ortadan kaybolduğunun farkına varırlar, ve ilk suçlu Bakugan olarak dünyadadır.
15'"A Duel in the Desert"'
"Çölde Bir Maç"
Mitsuo Hashimoto31 Mayıs 200826 Aralık 2009115
Bu bölüm, Julie'nin en sonunda savaşçı dostlarıyla tanışmasıdır, ama onların bu mutlu anı yakında Vestria'yı görerek karanlık oyuna dönüşecektir. Julie ve Shun birlikte, Julie'nin arkadaşı Billy'le savaşır, 10. sıradaki Bakugan oyuncusu. Julie'nin komşusu Komba, 5. sıradaki Bakugan, Masquerade tarafından Dan ve arkadaşlarının işini bitirmek için kiralandıklarını bilirler. Julie, arkadaşıyla maç yapabilecek mi?
16'"No Guts No Glory"'
"Cesaret Yoksa Zaferde Yok"
Mitsuo Hashimoto7 Haziran 20082 Ocak 2010116
Julie, nefret dolu çocukluk arkadaşı, Billy'yle üzgünsüzce savaşır. Bu zamandan sonra Julie ve diğer savaşlı dostları, Dan 3. sıradaki Bakugan Savaşçısı Chan Lee'ye meydan okuduğu için desteklerler. Dan en iyi yere çıkabilir, yada Drago Kader Boyutu'na kayabilir?
17'"BFF: Best Friends Forever"'
"SKEİA:Sonsuza Kadar En İyi Arkadaş'"
Mitsuo Hashimoto14 Haziran 20089 Ocak 2010117
Sonsuzluk çekirdeği'nde çıkamayan bir Bakugan vardır. Bundan büyük kuşku duyan site organizatörü Webmaster Joe ne kadar riskli bir yayınla Sonsuzluk Merkezi'ni aramaya karar verirler. Ertesi gün, 2.sıradaki Bakugan oyuncusu Klaus Von Herzen, bu haberle Almanya'dan çağrılır. Marucho ve Preyas, Masquerade için çalışmakla bilinen Klaus'la karşılaşma yaparlar. Marucho bunu kanıtlayabilir mi yada Preyas, Kader Boyutuna mı gönderilecek?
18'"Evolution Revolution"'
"Evrim Devrim"
Mitsuo Hashimoto21 Haziran 200810 Ocak 2010118
Klaus tarafından en iyi dostunu kaybeden , Marucho çok sevdiği Preyas'ı getirmesi için Klaus'a rica eder. Gözü dönmüş, Preyas'ı daha fazla boyuta göndermeye çalışır, Marucho ve Runo bunun sonucunda portala koşarlar, Klus'u yakalamaya çalışırlar ve Masquerade'in inine girer. Masquerade'in kalesi, Bakugan evrimidir, mucize güç artar. Savaşçılar içinde bir Bakugan olan şeyin Sonsuzluk Merkezi olduğunu keşfederler. Sadce onlar bunun biraz yabancı düşünürler, Julio Santana, Haos efendisi ve 4. sıradaki Bakugan oyuncusu dünyaya meydan okumuşlardır. Dan şaşılcak derecede Runo'yla yanında savaşta birleşirler. Dan ve Runo, Julio'nun kombinasyonunu yokedebilir yada Masquerade'in kötü gücünden önce takımını yokedebilir?
19'"Julie Plays Hard Brawl"'
"Julie Maç Yapıyor"
Mitsuo Hashimoto27 Haziran 200811 Ocak 2010119
Marucho, hala Preyas'ı kaybetmenin yası içindeyken dostlarının beklenmedik bir ağız kavgasıyla yolları ayrılır. Julie hala, Billy'i geri en iyi yenme durumu anlayışındadır. Dan ve Julie hemen Almanya'ya giderler sonra Billy 'nin yerini keşfederler. Billy ve Julie arasında rövanş olur, Masquerade'in kontrolunde dostluğunu test eder, umudu çoğalan Billy'nin durumu yüksek rütbededirancak o Julie'yi yok eder. Julie, Billy'i, Masquerade'in kontrolünden kurtarabilcek mi yada Billy umursamazca Julie'yi bir defada yok edebilecek mi?
20'"A Little Help from My Friends"'
"Dostlarım Sayesinde"
Mitsuo Hashimoto12 Temmuz 200812 Ocak 2010120
Shun bir kavgayla Savaşçı grubundan ayrılr. Alice sonra Shun' yakalar ona dostlarını hatırlatır, Dan sadece kendi nasıl Masquerade'i yenecğini düşünür. Shun ve Alice, Komba ile tanışır, Shun'la birkez daha savaşmıştı. Bu Komba'ya güvenmelidir. Shun etkisine mani olmalıdır yada Komba'nın, Harpus'una kaybedebilir?
21'"My Good Friend"'
"İyi Dostum"
Mitsuo Hashimoto19 Temmuz 200813 Ocak 2010
10 Ocak 2010 (TNT)
121
Masquerade emirler altındadır, Klaus, Chan-Lee, ve Julio; Dan ve avaşçı dostlarının işini bitirmelidir. Bu zamanda, Dan, Runo ve Marucho onlarla savaşmalıdır. Bununla birlikte onlar savaş sırasındayken, Preyas beklenmedik bir şekilde ortaya çıkar... Klaus'un ellerinde! Marucho, Preyas'ı hainlik etkisi altından kurtarabilir mi? Yada o, tekrar Klaus'a kaybedecek mi? Onların önceki kavgası gibi bu kavgaları da hala kendi hareketleriyle egoistçe. onlar birlikte çalışacaklar mı? Yada Onlar birlik olarak yenebilecekler mi?
22'"Drago's On Fire"'
"Drago'nun Ateşinde"
Mitsuo Hashimoto26 Temmuz 200814 Ocak 2010
11 Ocak 2010 (TNT)
122
Dan, Runo, Marucho ve Klaus, Chan-Lee,Julio arasındaki savaşta kimse kaybetmek istemez, Julio o kadar ısıtır. Savaşçıların dezavantajı vardır, onlarla yakalamak olabilir? Ama, Marucho nihayet oynda geri sevdiği Preyas'a kavuştu. Onlar takım çalışmasıyla üstesinden gelebilirler mi? Drago eşliğinde gelişen grup, sadece Klaus, Chan-Lee ve Julio'ya karşı tek bir şans olabilir. Maçın ortasında Drago evrim geçirir ve Pyrus Delta Dragonid olur.
23'"Say it Ain't So Joe"'
"Öle Olmadığını Söyle Joe"
Mitsuo Hashimoto2 Ağustos 200815 Ocak 2010
12 Ocak 2010 (TNT)
123
Webmaster Joe Dan ve arkadaşları tarafından aranır, çok geçmeden onun yakındaki bir hastanede bulurlar. Onlar hastaneye girerler, Dan asansör için acele eder ama maalesef geç kalır! Ama o koştuğu için, Drago Dan'in cebinden düşer ve asansöre en kısa sürede kapanır! Dan kaybolduğunu görünce Drago'yu göremez, onlar Joe'yu bulmaya karar verirler.Dan aramaya devam eder Drago'yu, hastane pijama bir çocuk Webmaster Joe için ifşa görünür! Dan hemen bir savaş ister, yani Joe Masquerade iin çalışır, ve aynı zamanda Joe'yu Drago'yu çalmakla suçlayarak Joe'yu sorumlu tutar. Onlar hastaneye savaşa gider ama savaşın ortası esnasındadır ve hemen hastane odasına getirilir. Daha sonra Joe uyanır ve memnuniyetle kabul eder, Dan ekibine saşçı olduklarını sorar. Bu bölüm aynı zamanda Naga bir ikiz kız kardeşi Wavern ortaya çıkar, Sonsuzluk Merkezi'nin boşluğundadır.
24'"The Secret Of Succes"'
"Gizli Başarı"
Mitsuo Hashimoto9 Ağustos 200816 Ocak 2010
13 Ocak 2010 (TNT)
124
Alice, adı Christopher olan yedi yaşındaki bir çocuğu Travis Nehri'nde yok olmaktan kurtarır.
25'"Trust Me"'
"Bana Güven"
Mitsuo Hashimoto16 Ağustos 200817 Ocak 2010
14 Ocak 2010 (TNT)
125
Dan ve dostları bir neden sebebiyle aralarından birinin Masquerade'e çalıştığına inanırlar. Ardından Dan ve Runo, Alice'ten şüphelenirler, ardından Julie de Shun ve büyükbabasını şehirde ziyaret etmek için gittiğinde etrafta esrarengizce dolaşması, büyükbabasının Hal-G olduğunu düşünmesi. O gerçektende onların aralarında bir casus mu yada sadece bir yalan mı? Onlar, Joe'nun verdiği bilgilerine güvenebilirler mi?
26'"Doom Dimension or Bust"'
"Kader Boyutu Mu Değil Mi"
Mitsuo Hashimoto23 Ağustos 200818 Ocak 2010
15 Ocak 2010 (TNT)
126
Dan ve arkadaşları, şimdi Masquerade'le karşılaşacakları son bir savaşa hazırlanırlar. Bu arada, Masquerade'de hazırlanır. Sonra 10 Bakugan oyuncsunun ilk 5'i (Klaus Von Herzon, Chan Lee, Julio Santana, Komba O'Charlie, ve Billy Gilbert) hepsi Bakugan'larıyla Kader Boyutu'na gönderilerek yenilir, Masquerade'in Hydranoid'i evrim geçirerek Darkus Dual Hydranoid'e dönüşür! Savaşçılarla (Dan ve dostları) yapılacak son karşılaşmada Masquerade'in Şeytan Hydranoid'i son umuttur, ama Runo tüm Bakugan'larını kaybetme korkusuyla o Bakugan'la oynamaktan vazgeçmeyi kararlaştırır. Ama Dan'in yardımıyla o oyuna geri döner. Marucho, Julie ve Alice, son anlarda onlara danışırlar. Onlar kazanabilecek mi? Bölüm "Ben, senin savaşçıların için geliyorum" sözüyle biter. Bu bölüm, Bakugan'ın ilk sezonunun final bölümüdür.
Sezon 2: 2010 [değiştir]


#Bölümün adıYönetmenOrjinal Gösterim (ABD)Türkiye GösterimiÜretim Kodu
27'"Show Down"'
"Hesaplaşma"
Mitsuo Hashimoto30 Ağustos 200819 Şubat 2010
1 Mart 2010 (TNT)
201
Dan ve arkadaşları, Ağ Yöneticisi Joe'dan (annesiyle bir gezidedir), Masquerade'in, dünyadaki tüm Bakugan oyuncularıı yendiğini öğrenirler, bunun sonucunda onlar umulmadık bir şey çıktığından yenme stratejisi denerler. Strateji aleyhlerine görülerek Masquerade, Dan'in evini ziyaret eder ve Dan maçı kabul eder. Şimdi evrim geçirmiş Drago ve evrim geçirmiş Hydranoid kısasa-kısasla savaşırlar. Bir hileyle Drago Kader Boyutu'na gönderilir, sonra kalan Bakugan geri taşa dönüşür.
28'"The Brawler's Last Stand"'
"Savaşçıların Son Duruşu"
Mitsuo Hashimoto6 Eylül 200822 Şubat 2010 (CN)
3 Mart 2010 (TNT)
202
Savaşçılar, Dan ve Drago'nun yası içindedir, bunun üzerine, Shun Masquerade'e meydan okur ve Kader Boyutu'ndaki Dan'e katılmaya karar verir. Skyress bu planı öğrenir, diğer Bakuganlar'ı toplamayı dener ve insan partnerleri olmadan Vestroia'yı kurtarma riskini dener. Hemen, diğer savaşçılar plana dahil olurlar ve onunla gitmeye karar verirler, ama Runo, Dan'in annesine söz verir- onu güvende ve hemen evine ulaştıracaktır.
29'"Nightmare In Doomsville"'
"Kader Boyutunda Kabus"
Mitsuo Hashimoto13 Eylül 200823 Şubat 2010 (CN)
4 Mart 2010 (TNT)
203
Kader Boyutunda, Vestroia'nın Efsanevi Antik Savaşçıları güçlerini denemek içi Dan ve arkadaşlarına test hazırlarlar, ancak onlar Vestroia'yı kurtarmada yeterlice layık olmalıdırlar. Savaşçılar ayrılır, ve Julie, Gorem ile, Subterrra Savaşçısı Clayf ve mükemmel ablası Daisy'nin karanlığına ayrılır. Gorem'in yardımıyla, Julie ablasına en iyisini yapar. Çünkü bu, Gorem'in evrim geçirip Subterra Hammer Gorem'e dönüşmesi ve Clayf'ı yok etmesiyle olur.
30'"I'am Marucho, Hear Me Roar"'
"Ben Marucho, Kükrememi Duy"
Mitsuo Hashimoto20 Eylül 200824 Şubat 2010 (CN)
5 Mart 2010 (TNT)
203
Marucho, Aquos Elementi Savaşçısı, Frosch'la savaşmalıdır ve güçlükle, kend igölgesiyle savaşmadan önce Preyus'u öğrenir. Preyus maçın başından sonuna kadar hisetmedi, ama Marucho geçmişini kabullenerek rehberlik etti. Marucho, onu sadece sahibi mutlu ettiğini biliyordu, ama o öyleki daima itaat etmekten hoşlnmıyordu. Bu nedenle Marucho onun eski halinden nefret ediyordu. Geçmişi kabullenerek, Marucho, Preyas'ın hazmetme problemine yardım etti. Preyas yumurtlamıştır ve Aquos Angelo/Aquos Diablo Preyusu doğurmuştur. Aquos Savaşçısı'nı yok etmeyi kanıtlamak için güçlerini birleştirecekler mi?
31'"A Place Far From Home"'
"Evden Çok Uzakta"
Mitsuo Hashimoto27 Eylül 200825 Şubat 2010 (CN)
8 Mart 2010 (TNT)
205
Shun, dişi Ventus Lordu, Oberus'la karşılaşır, bir çocuk annesi gibi onu maça davet eder. Çocuk, güneş stili sahneyle Shun'u oynamaya ikna eder, asla yapmaz. Shun savaşmalıdır ikisi arasında karar vermelidir geri dönmelidir ya da dünyadaki annesiyle kalmalıdır. Oberus'la savaştayken, Shun onun arkadaşa ihtiyacı olmadığına inanır. Oberus, Skyress'a vurduğu büyük darbeden sonra onun öleceğine inançlıdır. Shun gerçekten hataya düşer, gözyaşının bir damlası Skyress'ın yetenek kartına düşer, o değişir ve mucizeyle Skyress canlanır, bu nedenle evrim geçirerek Ventus Storm Skyress'a dönüşür.
32'"Play Nice Runo"'
"İyi Oyna Runo"
Mitsuo Hashimoto4 Ekim 200826 Şubat 2010 (CN)
9 Mart 2010 (TNT)
206
Runo ve Tigrerra, Runo'nun geçmişindeki genç bir çocukla savaşmalıdırlar (Dan'in küçük bir versiyonu) Haos lordu, Lars Lion tarafından davet edilir. Runo için test gerçek birkaç hazine olduğunun farkına varır ve Dan'in arkadaşlığı/sevgisi. Tigrerra, Lars Lion'un ışıklı kesin oklarına vurur, Runo hazinelerin arkadaşlık/sevgi olduğunu anlar ve şunu söyler "Sonsuza Dek Arkadaşız Dan! (We are Friends Forever Dan!)" İngilizce Dublajda, o derki "Seni Seviyorum Dan (I Love You Dan!)" Japonca versiyonda. Runo bunun farkına varır, Tigrerra evrim geçirerek Haos Blade Tigrerra'ya dönüşürverir Dan ın Küçük Versiyonunu yener.
33'"You're Going Down, Clown"'
"İşin Bitti Palyaço"
Mitsuo Hashimoto11 Ekim 20081 Mart 2010 (CN)
10 Mart 2010 (TNT)
207
Dan, Pyrus Lordu, Apollonir'le savaşmalıdır, onun için emirdir ve o dostlarıyla dünyaya geri dönecektir. O ve Drago, hemen bir palyaçoyla savaşacaklarını keşfederler. Dan savaşı kazanmada hakimdir, ama Drago evrim geçirmez, Dan, maskesine darbe vurur, o Runo'ya dönüşür. Evrim Drago için emirdir ve Dan testinde geçmişe döner, o savaşmalıdır, ve kazanmalıdır, her bir savaşçıya karşı.
34'"Home Sweet Home"'
"Evim Güzel Evim"
Mitsuo Hashimoto18 Ekim 20082 Mart 2010 (CN)
11 Mart 2010 (TNT)
208
Joe, arkadaşlarının yerini bulur, böylece Masquerade ona savaşmak için meydan okur. İlk fırsatta Joe ortaya çıktığı zaman diskalifiye olur, ama Wavern geri dönerek Joe'ya yardım eder. Savaşçılarda geri döner, ve Masquerade sadece maçın yeni başladığını anlar. Dan, annesine Bakugan hakkında herşeyi açıklar, o inanır ve Drago ona dikkat etmesini söyler. Naga dünyada en tehlikeli Bakugan olduğu ortaya çıkmıştır.
35'"Dan's Last Stand"'
"Dan'in Son Duruşu"
Mitsuo Hashimoto25 Ekim 20083 Mart 2010 (CN )
12 Mart 2010 ( TNT )
209
Dan; Shun, Julie ve Marucho'ya, daha Kader Boyutu testini geçmediklerini söyler ve tek yol Drago'nun evrim geçirip tüm arkadaşlarını yenmesidir. Dan'in ilk savaşı, Julie'yledir ve Dan kazanır. Sonraki, karşılaşma Marucho ve tekrar kazanır. Shun, Dan'le maçını ertesi sabah yapacağını söyler. Masquerade, Kader Boyutu'ndadır ve Alice'le bir maça başlamak üzeredir.
36'"Show Me What You've Got"'
"Bana Neye Sahip Olduğunu Göster"
Mitsuo Hashimoto1 Kasım 20084 Mart 2010 (CN)
15 Mart 2010 (TNT)
210
Dan'in final testi arkadşlarını yenemektir böylece Dragonoid sonraki seviye evrim geçirecektir ve Ultimate Bakugan olacaktır. Dan, Runo ve Shun'la savaşır bu arada Masquerade, Darkus Lordu, Exedra'yı görmeye gider ve İlizyon Alice'e bir serapla kavgayı bitirir.
37'"You Say You Want an Evolution"'
"Evrim Geçirmek İstediğini Söyle"
Mitsuo Hashimoto8 Kasım 20085 Mart 2010 (CN)
16 Mart 2010 (TNT)
211
Joe gelir, sonra Dan; Julie, Marucho ve Runo'yu yenmiştir. Dan'in testi, Dan ve Shun karşılaşmasıyla bitecektir. Bu arada, Darkus Lordu ve Masquerade'in savaşı bitmiştir. Sonunda Drago, Skyress'ı yener ve Pyrus Ulitima Delta Dragonoid'nu yenerek ve evrim geçirerek Darkus Dual Alpha Hydranoid e dönüşür
38'"Behind The Mask of Masquerade"'
"Masquerade'in Maskesi Düşüyor"
Mitsuo Hashimoto15 Kasım 20088 Mart 2010 (CN)
17 Mart 2010 (TNT)
212
Dan; Marcuho, Runo, Shun ve JulieYle konuşmaya gider ve biryerde Alice'i bulur! Alice hiçbirşey, açıklamaz ve ayrılır. Sonra, Joe, Masquerade'den bir rövanş mesajı alır, ve Dan, Drago'yla birlikte Masquerade'le savaşmaya bir defada bitirmeye karar verir ve Masquerade'yle tümü için. Dan kazanır ve Masquerade'e, Savaşçılara katılıp Naga'yı yenmeye yardım için öneride bulunur. Ama Masquerade reddeder ve maskesini çıkarır. Masquerade tüm zamandır Alice olarak çıkar!
39'"Masquerade Unmasked"'
"Maskesiz Masquerade"
Mitsuo Hashimoto22 Kasım 20089 Mart 2010213
Hal-G ortaya çıkarak Masquerade'in başından Alice olduğunu söyler. Çünkü kendi başına bağışlanamaz. Bu arada çok büyük bir deilk okyanusta açılır ve yeryüzünün heryerinde garip hava olayları gerçekleşir. Biraz inandırma sonucu, Savaşçılar ailesine Bakugan hakkında inandırırlar. Onlar Vestroia'yı ne bozduğunu bulabilecekler mi? Dan ve Dostları küçük bir yol gezisi yapmaya karar verirler, Vestroia'ya!
40'"Alice Gets Schooled"'
"Alice Eğitim Alıyor"
Mitsuo Hashimoto6 Aralık 200810 Mart 2010214
Alice, Klaus'a kendisinin Masquerade olmasına dair ona söyler, ve Klaus, onun Masquerade olup tüm Bakuganları Kader Boyutu'na gönderdiği için onu bir maça çekerek cezalandırmak ister. Bununla Birlikte, Klaus sadece bir ders öğretmeyi dener, ikiside birlikte bir uyum yaratırlar.
41'"A Fish Called Tayghen"'
"Tayghen Adında Bir Balık"
Mitsuo Hashimoto13 Aralık 200811 Mart 2010215
Bakugan Savaşçıları, Vestroia girer ve Vestroia'da şu gerçekleşmiştir, iki element karışarak birlikte, bir element olarak bir Melez Dünya oluşmuştur. Onlar Ventus (Hava) ve Aquos (Su) dünyasına girerek Tayghen ve Hairadee'le tanışırlar: ikiside Ventus ve Aquos elementleri Bakugan'larıdır. Savaşırlar, birdenbire Vestroia'nın sonraki Melez Dünya'ya geçiş portalini görürler ve böylece Shun ve Marucho, Ventus ve Aquos Dünyasında kalark iki Bakugan'a yenilmeyi kabul ederler. Geriye kalan Bakugan takımı Vestroia'nın diğer boyutunun portaline girerek ortadan kaybolurlar.
42'"The Race To Vestroia"'
"Vestroia'ya Yarış"
Mitsuo Hashimoto20 Aralık 200812 Mart 2010216
Kalan Savaşçılar, Subterra (Toprak) ve Haos (ışık) melez dünyasına girerler, çift Subterra/Haos Bakugan kardeşler ismi Rabeeder ve Tricloid, Dane aşık olurlar. Kardeşler burdan çıkmanın tek yolu ancak onlarla yarış yapıp yenmeleridir. Dan ve Drago kazanır ve sonraki dünyaya giderek ayrılırlar.
43'"Next Stop Naga-Ville"'
"Bir Sonraki Durak Naga'nın Evi"
Mitsuo Hashimoto27 Aralık 200813 Mart 2010217
Dan ve Drago, melez dünya Pyrus ve Darkus'a girerler, karanlık ordu taşkınca koşar. Dan ve Drago'yu, Pyrus/Darkus melez Bakuganları Centorrior ve Druman'dan kurtaran Noble Lion: bir yaşlı Pyrus Tigrerra ve tüm Bakuganların en bilgesi. Nobilion negatif enerjinin tüm Vestroia'yı etkilediğini açıklar, bundan başka gizli birşey vardır. Noble Lion, negatif enerjinin kötü melez Bakugan yarattığını da söz etmiştir. Centorrior ve Druman tekrar koşma sırasında, Drago ve Noble Lion'un kurban olmasıyla, Dan ve Drago, Centorrior ve Drumanî yenmeyi denemişlerdir.
44'"It's Long Shot"'
"Bu Uzun Bir Yol"
Mitsuo Hashimoto3 Ocak 200816 Mart 2010218
Alice, arkadaşlarına yardım emriyle Vestroia'ya Masquerade olarak varır. Masquerade, Dan'i bulur ve zayıf düşmüş Dan ve Drago'ya yardıma gelir. Centorrior ve Druman buna rağmen güçlerine karşılık vererek hüküm koyarlar ve Bakuganlar tüm güçlerini verir. Dan ve Masquerade birlikte çalışıp Centorrior ve Druman'ın yanındaki Serpenoids ve Gargonoids ordusunu yenmelidirler. Masquerade'le ve Hydronoid bir kesme ve koşma numarası kullanırlar, Dan ve Drago; Hydronoid'in saldırısıyla onu çekerler Centorrior yenilir. Drago, Druman'ın yenilmesi için saldırı kullanır. Masquerade, Alice'e cesaret vererek silinip gide ve Alice bu yolla Hydronoid'e sahip olur. Savaşçılar, birbirleriyle yeniden kavuşurlar, Centorrior ve Druman çok uzaktan onları izler ve onlar birlikte sadece bu durumun Naga'nın planına olduğu gibi söyler.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
avakan
Popüler Üye

Popüler Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 168
Yaş : 22
Ruh Hali :
Tutuğum Takım :
Müzik Türü :
En Sevdiğiniz Çizgi Film :
İnternet Sağlıyıcım :
Points : 198
Kayıt tarihi : 21/04/10

MesajKonu: Geri: Bakugan bölüm listesi   Salı Nis. 27, 2010 9:03 pm

paylaşım için teşekkürler.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Dan_Kuso
Bilgili Üye

Bilgili Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 190
Yaş : 19
Nerden : Smackdown'dan
İş/Hobiler : Smackdown'ı İzlemek Raw İzlemek
Lakap : Jeff Hardy (Jeff Zor)
Ruh Hali :
İşletim Sistemi :
Tutuğum Takım :
Müzik Türü :
Cinsiyeti :
En Sevdiğiniz Çizgi Film :
İnternet Sağlıyıcım :
Sanal Hayvanım :
Points : 226
Kayıt tarihi : 17/03/10

İtibar
İtibar:
100/100  (100/100)
MesajKonu: Geri: Bakugan bölüm listesi   Çarş. Nis. 28, 2010 4:20 pm

brşey değil
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Ace and Percival
Popüler Üye

Popüler Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 161
Yaş : 20
Nerden : New Vestroia
İş/Hobiler : Vexosları yenmek
Lakap : Ace
Ruh Hali :
İşletim Sistemi :
Tutuğum Takım :
Müzik Türü :
En Sevdiğiniz Çizgi Film :
İnternet Sağlıyıcım :
Pokemonun :
Sanal Hayvanım :
Points : 169
Kayıt tarihi : 27/06/10

İtibar
İtibar:
100/100  (100/100)
MesajKonu: Geri: Bakugan bölüm listesi   Salı Haz. 29, 2010 11:10 am

yarısı vikipediadan kopyalanmış hatta hepsi galiba
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Bakugan bölüm listesi
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Cartoon Network Türkiye  :: Cartoon Network Çizgi Filmler :: Bakugan-
Buraya geçin: